02-6735146
יד חרוצים 15 תלפיות, ירושלים

הרשמה לחדשות ועדכונים

x
בלוג

לקראת פסח: טיפים לניקוי המקרר, התנור והמדיח

לקראת פסח: טיפים לניקוי המקרר, התנור והמדיח

על מה צריך להקפיד בעת ניקוי המקרר, המדיח, התנור והכיור ומה אסור בשום פנים ואופן לעשות? כל הטיפים לקראת הניקיונות לפסח

פסח מתקרב ואיתו הניקיון היסודי המתבקש. לפני שאתם הופכים את הבית, קבלו טיפים לניקוי יסודי וגם טיפים ממה כדאי להימנע.

 

 

מקרר

לפני שמתחילים לנקות את המקרר בצורה יסודית לקראת הפסח, חשוב להקפיד לנתק אותו מהחשמל. ברגע שפותחים את המקרר לאורך זמן מבלי לנתקו מהחשמל, עלול להצטבר קרח במקרר, שגורם לבעיות ניקוז, אוורור ופיזור הקור.

ניקיון

לגבי ניקוי החלקים הפנימיים, מומלץ להימנע משימוש במסירי שומנים או אקונומיקה בתוך המקרר, ולהסתפק בניקוי באמצעות חומרי ניקוי עדינים יותר כמו סבון כלים ומעט מים חמים.

 

כך תשמרו על המקרר שלכם

מקרר מאיכות טובה שמקבל טיפול נאות, יכול לשרת אתכם שנים רבות בלי תקלות. איך עושים את זה? עם טיפול נכון ותחזוקה שוטפת

על מנת שלא לפגום בגומיות שעל הדלתות, שתפקידן לדאוג לאיטום המקרר בעת סגירת הדלתות, צריך להיזהר במיוחד עם ניקוי באמצעות מסירי שומנים או אקונומיקה מפני שהדבר מאיץ את התבלותם, ועלות החלפתם גבוהה מאוד במרבית מהמקררים.

 

בשלב ניקיון המקרר כדאי לנקות היטב את הרדיאטור מאחורה, על-ידי שאיבה שלו באמצעות שואב אבק. זה מונע תקלות ומשפר את תפקוד יתר חלקי המקרר. בשלב ניקוי החלקים הפנימיים של המקרר, מומלץ לנקות את המקרר עם חומרים שאינם חזקים במיוחד, כדי לא להוריד צבע או לפגוע בציפוי הפנימי של המקרר

 

 

 

תנור – עשה ואל תעשה

אם החלק החיצוני של התנור עשוי מנירוסטה לא מומלץ להשתמש בחומרים חומצתיים (כמו מלח ולימון למיניהם) לניקוי המשטח. אלו חומרים שיכולים לגרום לנזק ולהותיר כתמים שחורים על משטח הנירוסטה. מומלץ להשתמש במשחות להסרת כתמי שומן, באמצעות שפשוף עם סמרטוט מיקרופייבר. רצוי לשפשף בכיוון אחיד מפני שהנירוסטה עשויה מפסים בכיוון אחד. לניקוי החלק הפנימי של הכיור כדאי להשתמש עם חומרים מסירי שומן, ולהקפיד על שימוש בכפפות ובמסכה, כיוון שאלו חומרים חזקים במיוחד.

 

חשוב להיזהר מניקוי התנור באמצעות הרבה מים. ברגע שמים חודרים למערכת החשמל של התנור הדבר גורם לקצרים, ולכן חשוב שהניקוי יתבצע באמצעות סמרטוט לח ובזהירות. מומלץ להימנע מלשים חומרים כימיים על כפתורי התנור, מפני שהם יכולים להסיר את הכיתוב ולהפוך את התנור להרבה פחות פרקטי. מומלץ להשתמש בחומרים ייעודיים לניקוי בנירוסטה ולא להמר על חומרים שיכולים לגרום לנזק בלתי הפיך למשטח.

 

מדיח

כדי לנקות בצורה יסודית את המדיח, לשפר את תפקודו ולמנוע מצב של ריח לא נעים שמדיף המכשיר החשמלי עצמו או הכלים, למרות שהם אחרי ניקוי, מומלץ להקפיד על ניקוי יסודי שלו אחת לחודשיים.

מדיח

השלב הראשון הוא ניקוי הפילטר. לשם כך יש להוציא את הפילטר לשטוף אותו תחת מים חמים ולהשרות אותו עם מים חמים וסבון. חשוב מאוד להימנע משפשוף הפילטר על מנת לא לפגוע בו. זו פעולה פשוטה שאינה מחייבת הזמנת בעל מקצוע.

 

 לאחר החזרת הפילטר למקומו ניתן לבצע ניקוי יסודי של המדיח גם ללא כל שימוש בחומרים עם כימיקלים.

 

ניתן להמיס את האבנית של המדיח באמצעות חומץ 5% לבישול, או באמצעות מלח-לימון או סודה לשתייה. את החומץ או את המלח-לימון יש לפזר על קרקעית המדיח ולהפעיל את המדיח על 60 מעלות. זו פעולה פשוטה שמסייעת מאוד לתפקוד המדיח, מסירה את האבנית גם מהצנרת, ומפחיתה תקלות לאורך זמן.

 

מי שחפץ בניקוי יסודי במיוחד יכול לבצע ניקוי ראשוני באמצעות חומץ, וניקוי שני באמצעות סודה לשתייה. ניתן להפעיל את המדיח כשהוא ריק מכלים. אחת לתקופה ניתן גם להוסיף להדחה מספר פרוסות לימון, ובאמצעות החומצה שלו יוסרו כתמים קשים מהכלים, מה שיגרום גם להפצת ריח נעים מהכלים ומהמדיח עצמו.

 

צריכים טיפים נוספים? רוצים לשאול שאלה לגבי המכשיר הספציפי שלכם?

צלצלו אלינו, 02-6735146 או בקרו בחנות הדגל שלנו ביד חרוצים 15

כתוב תגובה